Venaboats | Vena 370
492
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-492,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Vena 370

Vena 370 to najnowsza propozycja skierowania głównie do wędkarzy oraz osób szukających taniej, średniej wielkości łódki do bezpiecznego pływania, np. z rodziną. Vena 370 posiada dwupłaszczową oraz niezatapialną konstrukcję, całkowicie wykonywaną ręcznie z wysokiej jakości materiałów. Komory wyporonościowe wypełnione są specjalną pianką utrzymującą łódź na wodzie. A elementy takie jak pawęż czy dno są dodatkowo wzmacniane, żeby chronić łódź np. przed przemieszczającymi się przeszkodami, jak połamane gałęzie niesione nurtem rzeki.

Model ten posiada udoskonalone przez nas dno zaczerpnięte z popularnej Veny 330. Dzięki zmianom uzyskaliśmy łódź cechującą się dużą stabilnością oraz statecznością. Efekt naszych prac powinien zadowolić w dużej mierze spinningistów, którzy z pewnością docenią małą wrażliwość na przechyły boczne, dzięki czemu wędkowanie w pozycji stojącej nie będzie sprawiało większych problemów. Dodatkowo zmniejszyliśmy opory płynięcia łodzi, co ma wpływ na poprawę osiągów, w tym zwrotność. Dzięki podniesionej burcie oraz obszernemu kokpitowi cała załoga, a szczególnie początkujący motorowodniacy czy też dzieci są mniej narażeni na wypadnięcie podczas manewrów. Natomiast owiewka z wytrzymałego poliwęglanu skutecznie ochroni nas przed chmarą owadów lub rozbryzgami wody z większych fal.

 

Kolejną cechą naszej łodzi jest mobilność. Niewielka waga – ok. 100kg, znacząco wpływa na łatwość transportu czy wodowania/wciągania łodzi. Z kolei jej wymiary sprawiają, iż nie ma potrzeby szukania specjalnego slipu do wodowania, dając praktycznie nie ograniczone możliwości podczas wyboru miejsca wypoczynku. Co w połączeniu z oferowanymi w standardzie wiosłami oraz możliwością podłączenie silnika elektrycznego sprawia, że można pływać także na wodach z wyznaczonymi strefami ciszy.

 

Vena 370 posiada obszerny kokpit. Został on tak zaprojektowany, aby cztery dorosłe osoby, nieważne czy pływające rekreacyjnie czy używające tego modelu do wędkowania, czuły się swobodnie. W kokpicie umieściliśmy dwie kanapy (siedziska) – rufową dla sternika oraz pasażera, a także dziobową w kształcie litery ‘L’, którą szczególnie docenią pasażerowie chcący korzystać z uroków opalania na wodzie. Z kolei 3 bakisty, w tym jedna specjalnie zaprojektowana tak, aby można było wkładać do niej dłuższe elementy, jak np. pagaje lub wędki docenią szczególnie osoby chcące spędzać dłuższy czas na wodzie.

 

Vena 370 stanowi ciekawą alternatywę dla pontonów. Przystosowanie tego modelu do niedużych silników (10-20KM) sprawia, że osoby nie posiadające patentu sternika również mogą cieszyć się urokami spędzania wolnego czasu nad wodą.

Wyposażenie standardowe:

  • Owiewka z poliwęglanu
  • 3 bakisty zamykane na kandaharki
  • Komplet wysokiej jakości wioseł wraz z okuciami
  • 2 relingi burtowe ze stali nierdzewnej
  • 3 kangi ze stali nierdzewnej
  • Ucho cumownicze
  • Ławeczka
  • Okucia ze stali nierdzewnej wraz z kompletem drewnianych wioseł wysokiej jakości

Dane Techniczne

Długość 3,7 m
Szerokość (wymiar zewnętrzny) 1,58 m
Szerokość (w kokpicie) 1,35 m
Wysokość 70 m
Waga ok. 100 kg
Ilość miejsc 4
Max. moc silnika (kolumna S) 10-20 HP
Możliwość podłączenia silnika elektrycznego TAK